Suvilate projekteerimise aluseks on kompaktsus st. võimalikult väikesele ehitusaluse pinnale projekteerida võimalikult palju pinda, mis vastaks suvilate eesmärgile. Toad on küll väikesed , kuid ega suvilate toad peagi suured olema, sest enamus ajast viibitakse aiamaal ,või aktiivselt puhkust veetes. Tantsuruumi tubades ei ole , kuid tantsida saab terrassil. Pean oluliseks leiliruumi olemasolu, mida saab kütta kliendi soovi arvestades ,kas elektri kerisega , või puiduküttega. Suvila kütmiseks on tähtis kamin, mis on muidugi puiduküttega. Ja kui soovitakse ka kerist puiduküttega , siis  on vajalik  moodulkorsten, milles on kaks lõõri. nii kerise ,kui kamina kütmiseks Alternatiiv kütteks võiks kasutada õhk-õhk soojuspumpa , mis suvel ka jahutab ja vastab suvilate hinnaklassiga. Boiler asub saunalava all ja hea oleks ka pesumasina olemasolu.

Ehitus: ainult puidust. Võimalused: a) Ristkihtpuit paneelidest CLT, mis valmistatakse tehasetingimustes ja tuuakse objektile autoplatvormi peal . Suvila paigaldus 1-2 päeva. Eelised: Paneelid koosnevad ühest tervik MOODULIST , koos vundamendiga, milles on kommunikatsioonide ühenduskohad . St. Suvilat on kerge ühest kohast teise transportida , näiteks maalt linnalähedale jne. Eelnevalt tuleb ehitada kommunikatsioonide ühenduskohad ja postvundament ( mis ei ole kulukas).

Ehitus : b) Frees- või liimpalgist, mille kokkupanek  toimub objektil . Eelnevalt  valmistatakse tehases jooniste järgi suvila detailid.
c) Puitkarkassi baasil. Ülalmärgitud variantides polnud vajadus väljastpoolt viimistleda ( va. peits) , siis  puitkarkassi puhul tuleb teha soojustus.

roovitus , pluss laudis. Sobib iseehitajatele, kui kaasa anda materjali spetsifikatsioonid ja tööjoonised ja tööde järjekord.

Kompaktsed ruumilahendused tagavad hinna. mis on taskukohased ka keskklassi kuuluvate inimeste sihtgruppidele.