Ettevõttest

Avitan Majad OÜ

Müüa veebilehes www.vana.avitanhouses.eu projektipangas olevate projektide autori kasutamisõigused, mille kestvus on 70 a.
Müügi põhjus:Lähen pensionile,kuid 2a.jooksel projekteerin veel 300 projekti(eskiisid olemas)
Müük firmale,kes arendab liginullenergia puithoonete ehitusi ja kellel on võimekus ehitada minu projektide järgi hooneid võimalikult paljudesse riikidesse.
Majandustegevus peatatud,sest eesmärgiks on arendusprojektide arendus ja välja selgitada nende väärtus.
Projektipank sisaldab; suvilaid,elamuid,kahe-pere-,rida-korterelamuid ( üüri ja sotsiaalmajad) ja mini hotelle.

1. SUURIM valik projekte,mis on KÕIGE ENERGIASÄÄSTLIKUMAD materjali,konstruktsioonilises,ruumi, kuju ja energiaklassi osas.

2. Suurim valik väikeelamute ja nendest tuletatud kahe pere ja ridaelamute projekte, mis on mõeldud keskklassi sihtgruppidele nagu noored pered, pensionärid, suured pered ja nõudlikumad kliendid.

3.Materjal ja kandekonstruktsioon.Kõik puidu kasutamis viisid.a) Puitkarkass C-24. Tehtud uus konstruktsiooniline lahendus kasuliku mudeli taotluseks.

b)Ristkihtpuit paneelid CLT. Eelis- võimalus ehitada ligi 100 väikeelamut 1-6 toalisi. mis koosnevad CLT tehaste max paneelide mõõtudest 3,5 X 12,0-15,0 m.

c) Freesitud palgist. d) Liimpalgist.Kõik need vastavad liginullenergia nõudmistele. Soojustus looduslik või SPU plaatsoolustus.

e) Liimpalgist 270 x280 mm, mis ei vaja lisasoojustust.(kuid need ei vasta liginullenergia nõuetele )

4.On kõige rohkem projekte, mida saab transportida autoplatvormi peal, mis koosnevad ühes tervik suletud moodulist, koos puitvundamendiga milles on kommunikatsioonide ühenduspunktid.( eelnevalt tehtud killustik alusvõi toetuspostid) Platvorm mille mõõdud 4,0 X 150 m. on üle 100 projekti ja platvormi mille mõõdud on 7,0 x 15,0 m. mahub ühes tükis ühe kordseid elamuid kuni 6 toalisi. Neid on võimalik transportida maalt linna jne.

5. Ehitus võimalused: Moodulitest, elementidest ja ehitusplatsil valmistatud elementidest.

6. Ruumiplaneerigu osa: Enam väiksemale ehitusaluse pinnale pole võimalik projekteerida 1-2 kordseid, 1-12 toalisi elamuid. mille aluseks on võetud Eesti ehitusseadused, kus eluruumide pind ei tohi alla 8.0 m2 olla jne.( sisaldaks tehnilist ruumi) kõige väiksemaid pindu saan ka matemaatiliselt tõestada.Nende projektuide eesmärk: Kuna ehitusalused pinnad on kõige väiksemad st. ka nende ehitukulud on seda, mis võimaldab ka väiksema sissetulekuga peredel omale liginullenergia elamu ehitada. Kellele jäävad 8m2 toad liiga väikeseks, siis pole raske sama ruumikava kasutades neid suuremaks projekteerida.

Näide: Olva 42 m2 elamispind 1 kordne 3 toaline on teljed suuremaks tehtud 1,2 x1,2 m,saades elamispinnaks 63 m2, kus magamistoad üle 12m2 ja elutuba 17 m2.See näide on toodud ka eesmärgiga näidata, kui projekteerite kõige väiksema aluspinnaga elamute projekte ainult suuremaks, ( mida on üle 400 projekti)jättes ruumikava samaks, loetakse seda kopeerimiseks,mis on kogu Euro ala riikides keelatud.

6-1 Tehtud esimesena ruumiplaneerimis kasuteguri võrdlus analüüsid, mis tõestavad:Kõige suurema energiasäästu saavutame siis, kui arvutame välja optimaalsema pinnakasutuse, et kuhugi ei jääks kasutuid käiguruume, nagu liialt suured esikud, koridorid ja trepihallid. Lisaks tuleb kasutadanutikaid ideid ja tsoneerimis võimalusi.

6-2 Sama tubade arvu korral on võimalik vähendada käiguruumide arvelt elamispinda 27,1%, ehk 37,2m2, mis rahaliselt oleks liginullenergia elamute korral 78000 €! ja mis tundub ebausutavana, sealjuures on elamispind veel suurem.

6-3 Sama m2 juures on võimalik projekteerida 2-4 tuba rohkem, tõstes sellega elukvaliteeti ja hoone turuväärtust. Analüüsitud oma projekte turuliidrite ja vaata näitena: Võrdlusprojektides 2017a.Tehasemaja konkursil saanud energiatõhusema tiitli võidutöö analüüs minu projektiga, kus sama aluspinna korral oli võidutöö 4 toale minul 8 tuba. Näite eesmärk on, püstitatud eesmärgi saavutamise võimalused ja tõsta energiatõhusemate hoonete konkurentsi võimekust.( selgitada täpesmalt sõna kompaktne mõistet).

7. Hoone kuju. Liginullenergia hoonetel kehtib reegel: Mida lihtsam kuju. seda parem. Kõige parem on ruudu, või ristküliku kuju ( välisseina ja põrandapinna suhtes). On kõige rohkem projekteeritud ruudu kujulise elamuid Cubic- seeria ja ristküliku kujulisi

8. Kui rakendada ülaltooduid punkte korraga projekteerimisel ja ehitusel võin teaduspõhiselt tõestada: LIGINULLENERGIA HOONETE EHITUS ON MAJANDUSLIKULT TASUVAD ja mille eesmärk on: et need oleksid oma taskukohase hinnaga kättesaadavad võimalikult paljude keskklassi kuuluvate inimeste sihtgruppidele.

9. Mis oli põhjuseks nende väidete tegemisel. 9-1 Kodasema OÜ kirjutis: Arhitektid pole viitsinud ja arendajad on kartnud ehitada väikeelahuid. Raisatakse hirmsalt paju ruume.

9-2 Kliimapoliitika…, rohetehnoloogia…, taastuvenergia kasutus- päikesepaneelid, ülemaailmne ületarbimine. Kõik ettevõtjad otsivad lahendusi. kuidas kärpida kulusi ja tõsta konkurentsi võimet. Vastus lihtne- jätke ehitamatta üleliigseid tarbetuid pindu 27,1%

9-3 Enamus meie majaostjatest võtab selleks pangalaenu, mille võla koorem on 20 30 a.

10. Kas neil projektidel on ka nõudlust ?

10-1 Kodasema OÜ, kes oma suurepärase projektiga KODA 27,oli ülemaailmsel arhitektuurifestivali finaalis, kus tõestas esimesena: Inimesed tunnevad ennast õnnelikuna ka väikeelamutes.

10-2 Inglismaa firma Willery Innovations koos valitsuse toetusega soovis aidata väiksema sissetulekuga peredel soetada soodsa hinnaga endale kodu.Nad ehitasid ühe kordseid väikeelamuid 3 toalisi, hinnaga 80000€. Olen veendunud, kui pakkuda minu projekteeritud väikeelamuid, leidub veel riike, kes soovivad aidata oma rahva väiksema sissetulekuga peredel soetada oma kodu ( paljud on arvamusl, et väikeelamuid ei tasu ehitada, sest suurendab ainult mahtu, mitte kasumit. Neile soovitan natuke suuremalt mõelda, seda enam et ennustatakse majandus on buumifaasis, õhus on ohumärgid.

11.Konkurentsi võimekus.Ostjal on võimalus taotleda EAS arendustaotlust, minul see võimalus puudub, sest meeskond peab koosnema vähemalt 8 inimesest.

11-1 Näiteks: Akso-Haus sai EAS Ettevõtte Arenguprogrammi meetmetest 105000 €, mille eesmärgiks oli välja töötada Skandinaavia turule moodulitest autonoomne suvila lahendus, mis looks olulise konkurentsieelise eksportturgudel. Tehtud võrdlusanalüüsides sama eesmärgiga arendusprojekt, kus võrdlesin oma projekti Olva 74 Akso- Hausi suurepärase projektiga, mis sai ka 2019a Tehasemaja parima väikeelamu tiitli” Rahu”. Erinevus oli: minul suvemaja asemel liginullenergia elamu,mille ehitusalune pind väiksem,kuid üks tuba rohkem + saun, tehniline ruum, betoonvundamendi asemel puit ja arendusprojektide kogus kordades suurem. Võib olla on vördlusanalüüs liiga otsekohane. kuid muidu ei jõua mu sõnum kohale. Skandinaavia riigid on energiasäästlikuse arengutegevuses Euroopas esirinnas ja võrdlusprojektid on ainult sellele eesmärgile tuginenud.

11-2 Kõige väikesma pinnaliste majade osas on vähe võimalusi projekteerida veel lisa, sest olen peaaegu kõik võimalused ammendanud. Ja kuna energiasäästlise vajadus suureneb, siis ka ende projektide vajadus suureneb,mis omakorda tõstab nende konkurentsi eeliseid.st Väikeelamute osas konkurents peaaegu puudub!

12. Puuduseks on aegunud koduleht,mis vajaks uuendamist, kuid ma ei müü kodulehte,vaid seal olevaid projekte, mida on üle 700 ja kui neid ehitada 5 erineval puitkonstruktsiooniga oleks nende arv 3500.Selleks koostan eraldi ostjale projektipanga. Müüa võib ka eraldi CLT või teisi puitkonstruktsioonilisi lahendusi

13. KIIREM VÕIMALUS ETTEVÕTTE VÄÄRTUSE SUURUSJÄRKU MÄÄRATA; ON LEIDA VÕRDLUSEKS SARNANE ETTEVÕTTE PROJEKTID, MILLE TURUVÄÄRTUS ON JUBA TEADA.Selleks valisin OMA PROJEKTIDE VÕRDLUSED PARIMATEGA nagu turuliidrite ja Tehasemaja konkurssi võidutöödega va. Kuidas kaitsta Eesti turgu-võrdlusanalüüsid. Tegutseva ettevõtte väärtus ei kujunda mitte niivõrd juba loodud/kulutatud raha, vaid eelkõige tulevikus loodava raha ootus, mille aluseks on tõestus- analüüsid. Arhitektuuron tegelikult lihtne ja loogiline, ainult arhitektuuris tuleb osata analüüsida, kirjutas meie tuntud sisearhitekt. Tehtud võrdlus analüüsid, mille eesmärk on; ENERGIASÄÄSTLIKUS,selle erinevad võimalused ja omapoolsed lahendused. kuidas tõsta Eesti konkurentsivõimekust.

14.Ettevõtte eesmärk on kasumi teenimine.Projekti hind moodustab kõigest 2m2 elamispinnast.Põhiline kasum tuleb arendus ja ehitustegevusega. Jättes ehitamatta üleliigesed liialt suured käigupinnad, saate säästa 27,1%. ehk 37,2 m2.Seega kasumi üheks peamiseks aluseks on optimeeritud ruumikava, milles võidavad kõik osapooled k.a. kliendid, kes majaostuks võtavad enamasti pangalaenu, mille maksekoormus on 20-30a.

15. Eelistaksin leida ostjat Eestis, kui ei leia, siis müün Skandinaavia riikidesse, kes oluliselt rohkem on huvitatud energiasäästlikusest ja on sellesse rohkem ka panustanud.

Avitan Majad OÜ
Olavi Tuum, projektide autor
tel. +372 509 4575
e-mail: olavi.tuum@gmail.com

Meie Projektid

Kõige energiasäästlikumad hooned – valikus on 1100+ projekti

VAATA KÕIGE POPULAARSEIMAID PROJEKTE SIIT

Võta ühendust